TomTom doet overnamebod op kaartenmaker Tele Atlas

 In Ondernemingsrecht

TomTom wil kaartenmaker Tele Atlas overnemen en biedt € 1,8 miljard voor het Nederlandse bedrijf. Dat komt neer op € 21,25 per aandeel Tele Atlas.

De beide bedrijven hebben de overname plannen op 23 juli bekendgemaakt. De raad van commissarissen en de raad van bestuur steunen het bod. De raad van commissarissen en de raad van bestuur bieden hun gezamelijke belang van € 17,40 procent aan TomTom aan en zullen de aandeelhouders, indien het bod formeel wordt, adviseren het bod te accepteren.

De bedrijven menen dat de overname zal leiden tot nauwkeuriger navigatiegegevens en betere dekking zal leiden. Tele Atlas zal na de voorgenomen overname als aparte bedrijfsunit blijven bestaan en zich concentreren op het ontwerpen van digitale kaarten voor consumenten, zowel voor TomTom als voor andere bedrijven.

Recent Posts
  • 8 september 2026

    Nieuwsbrief september 2026

    Kyong Soon Rijnders
    Joar Spangenberg
    Marina Grgic
    Nieuwe (Europese) wetgeving en voorstellen Cyberbeveiligingswet Op 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet (Cbw) in werking getreden. De Cbw is de Nederlandse implementatie van de NIS2-richtlijn en vervangt de Wet beveiliging netwerk- en informatiesystemen. Organisaties die onder de wet vallen, moeten zich registreren, voldoen aan de zorgplicht en significante cyberincidenten melden. Daarnaast dragen bestuurders verantwoordelijkheid
    Read More
  • 2 september 2026

    De Cloud en de AI Development Act

    Kyong Soon Rijnders
    Marina Grgic
    De Europese Commissie heeft op 3 juni 2026 een voorstel gepubliceerd voor de Cloud and AI Development Act (CADA). Met dit voorstel wil de Europese Unie haar digitale soevereiniteit en strategische autonomie op het gebied van cloud en AI versterken. Daarbij gaat het onder meer om het verminderen van afhankelijkheden van niet-Europese aanbieders en om
    Read More
  • 2 juni 2026

    We noemen het HaaS, want dan is het geen HuuR. Of toch wel..?

    Hanneke Slager
    Hardware als dienst HaaS (hardware as a service) en varianten daarop, zoals DaaS (device as a service), zijn populaire vormen van het beschikbaar stellen van hardware. Van zware servers tot laptops, tablets, smart phones, netwerkapparatuur en PC’s en alle andere IT “spullenboel” daartussenin (ik noem dat hierna gemakshalve allemaal “hardware”). Met “as a service” wordt
    Read More

Leave a Comment

Top