Wijziging van het ontslagbesluit

 in Arbeidsrecht

Last in, first out, niet langer als hoofdregel bij ontslag.

Last in, first out verdwijnt als hoofdregel bij bedrijfseconomisch ontslag. Het afspiegelingsbeginsel, waarbij ontslagen gespreid worden over de verschillende leeftijdscategorieën in een bedrijf zal het leidende principe worden. Dit brengt met zich dat werknemers met vergelijkbare functies worden ingedeeld in leeftijdsgroepen en dat binnen die leeftijdsgroepen de werknemer met het kortste dienstverband het eerst wordt voorgedragen voor ontslag. Ná de afspiegeling vindt nog wel toepassing van het last in first out principe plaats. Het ontslagbesluit, waarin voornoemde wijziging is opgenomen zal met ingang van 1 maart 2006 in werking treden.

Geen toetsing meer CWI collectieve ontslagen van 20 of meer werknemers

Het gewijzigde ontslagbesluit gaat er verder vanuit dat er geen toetsing meer plaatsvindt door het CWI van collectieve ontslagen van 20 werknemers of meer om bedrijfseconomische redenen. Voorwaarde is hierbij wel dat de werkgever en de betrokken vakbonden het met elkaar eens zijn over het aantal banen dat verdwijnt. Het CWI zal nog wel toetsen of het afspiegelingsbeginsel goed is toegepast.

Recente berichten
  • 4 april 2023

    INPLP Activity Report 2022

    Bob Cordemeyer
    Hereunder you can read the Activity Report 2022 from our network INPLP (International Network of Privacy Law Professionals) of which our firm is a founding member since 2015.
    Lees verder
  • 21 november 2022

    Risicomanagement: voorkom uitval door burn-out

    Marion Hagenaars
    Mirjam Scheper
    Werkend Nederland heeft steeds meer te kampen met burn-out klachten. Dit kan leiden tot (langdurig) ziekteverzuim. Een hoofdpijndossier en kostenpost voor de werkgever. En daarnaast een peperdure levensles voor de werknemer. Uitval door burn-out klachten voorkomen is dan ook beter dan genezen. Maar hoe?
    Lees verder
  • 21 november 2022

    Disfunctioneren: doorgeschoten empowermentbeleid

    Marion Hagenaars
    Mirjam Scheper
    De voorwaarden voor ontslag bij disfunctioneren zijn in de wet duidelijk omschreven. Deze voorwaarden gelden ook als een werkgever een beleid voert dat niet gericht is op dossieropbouw met waarschuwingen en berispingen, maar op aanmoediging.
    Lees verder

Plaats een reactie

Top